DOPRAVA ZDARMA při objednávce nad 1000 Kč!
Možnost vyzvednutí objednávek v kamenné prodejně v Praze.

Správná délka kravaty

Jak uvázat kravatu, to je příběh sám pro sebe. Ale další oříšek je, že musí také být uvázána ve správné délce!

POZOR NA SPRÁVNOU DÉLKU!

Každá kravata má končit na sponě pásku. Né delší, ani né kratší. Zkoušejte si vázat kravatu doma před zrcadlem tak, abyste si zapamatovali, jak dlouhé mají být konce, než začnete vázat, aby vám pak vyšla na jistotu požadovaná správná délka.

kravata klasik

Většina můžu pak jen vybírá mezi klasickou šířkou kravaty nebo provedení Slim - což je moderní, zúžené pojetí kravaty. Pro představu, klasická kravata má šířku 8 cm a provedení Slim má šířku 5,5 cm.  

 

CO JE ZROVNA V MÓDĚ?

Během posledního století byli v módě vždy různé šířky kravat. Zatímco během 60tých a 70tých let bylo v módě úzké kravaty, později přišli do módy naopak extra široké kravaty. Ty často vídáte i ve filmech z 80tých a 90tých let.

foto široká kravata Probudím se včera

 

Dnes všeobecně platí, že Slim kravaty nosí mladší generace, hubenější a vyšší postavy, spolu s košilí na tělo a vypasovaným oblekem. Klasika se bere k formálnějšímu stylu a jako zlatá střední cesta. Nikdy s ní nic nezkazíte.

 

A CO KDYŽ JE KRAVATA KRÁTKÁ?

Pak ale mezi muži najdeme i skupinu vysokých mužů, kterým je ale klasická kravata krátká. A jak si poradit v tomto případě, aby po uvázání kravata nebyla krátká a to né díky špatnému poměru uvázání, ale díky vysoké postavě?

Brinkleys má řešení - přišla na svět prodloužená kravata! Řešení pro všechny vysoké muže, kteří potřebují mít prodlouženou délku kravaty, aby po uvázání uzle měli kravatu ve správné délce k opasku.

 

PRODLOUŽENÁ KRAVATA!

A právě Brinkleys tento požadavek vyslyšel a asi jako jediný, díky tomu že je rodinná manufaktura, nabízí i prodlouženou délku klasické kravaty.

Celá délka kravaty je prodloužena o 10 cm, dosahuje tak délky 165 cm. Tedy i extra vysoký muž by neměl mít problém s dodržením tohoto společenského pravidla díky prodloužené kravatě.

 

TIP Brinkleys: Kravatu zásadně laďte s kapesníčkem do klopy. Každá kravata od Brinkleys má u sebe v základním balení kapesníček stejné barvy nebo vzoru. Na kapesníček nezapomínejte! Je to důležitý a hlavně šmrncovní doplněk!