DOPRAVA ZDARMA při objednávce nad 1000 Kč!

Pánové, víte co si obléct ke štědrovečerní večeři? Máme pro vás pár jednoduchých tipů.

Jeden z nejkouzelnějších večerů z celého roku už se nezadržitelně blíží. Nenechávejte nic náhodě a přivítejte ho připraveni a ve slavnostním stylu. A neznamená to, že si musíte lámat hlavu s black tie dresscode, stačí pár dobře zvolených doplňků.

Ať už budete Vánoce slavit v úzkém rodinném kruhu nebo budete během dne vítat více návštěv, cestovat po příbuzných nebo budete venku s přáteli, vždy je základ úspěchu, cítit se pohodlně. Vždy je ale třeba myslet na to, že přeci jen je je to slavnostní den a večer, elegance je tedy a místě.

Pohodlí a elegance - to je kombinace, která vám zaručí nejednu lichotku a není tak složité tu vaší najít.

Etiketa neudává nějaká standardizovaná pravidla nebo dresscode, jak se sluší a patří zasednout ke štědrovečerní večeři. Je to spíše dědictví rodiny a předků, jak tento svátek a slavnostní večer rodina uznává. 

V dobách, kdy pro lid byla víra základním kamenem, pak Vánoce byli neodmyslitelným svátkem a nikdo by si nedovolil Vánoce znevážit a obléci se na tento obřad nevhodně. I v těch chudých vrstvách obyvatel byli tyto svátky vážené a i když byli oslavy skromné, nikdy nebyli znevážené.

Dnes již jde standardní víra trochu stranou, nicméně Vánoce jsou pro spoustu z nás magickým obdobím a hlavně svátky klidu a míru. A stále se sluší nic nepodcenit, a provětrat vaše slušnější kousky v šatníku, tepláky tentokrát nechat ve skříni. A i když v pohodlí, tak je třeba elegantně podtrhnout slavnostní atmosféru!

Jednoduchý, tradiční styl

Nemusíte si pořizovat nový oblek, vezměte si svůj pracovní, tmavý, pohodlný, na který jste zvyklý, jednobarevnou pohodlnou košili, třeba funkční, ve které budete moc pohodlně rozbalovat dárky. Sako nechte dole, můžete si vzít pohodlnou úpletovou vestu nebo svetr.

Jednoduchý styl vyžaduje výrazné doplňky! Ke košili vezměte vzorovaný motýlek nebo vzorovanou kravatu. Kdo se chce blýsknout, sáhněte po motýlku a šlích ve stejném svátečním vzoru.

Štědrovečerní oblek ve stylu Black Tie

Vánoce v Black tie. Foto: Pinterest


Chcete víc Casual?

Kdo si rád od pracovního obleku odpočine, zvolte pohodlné tmavé chinos kalhoty, jednoduchou košili a výrazného motýlka. Samozřejmě se nabízí i sáhnout po šlích. Nebo místo motýlka zvolte elegantní, ale barevnou nebo i trochu výstřední košili. Nebojte se ani košile bez límečku, pouze se stojáčkem.

Štědrovečerní dress code Casual

Vánoce v Casual outfitu. Foto: Pinterest

Svetr s jelenem?

Kdo se nechce vzdát svetru s jelenem, nemusí. Vezměte si elegantní kalhoty, bílou košili a motýlka v takové barvě, aby ladil s barevnými prvky na svetru - třeba s červeným nosem soba. :)

 

Pokud budete slavit v páru - slaďte se barevně dohromady. Ať pak ve větším kolektivu ladíte dohromady.

 

Krásné Vánoce!